Gerincsérv, becsípődések, instabilitás, letapadások, alagút szindrómák, valamint gyulladások miatti végtagba kisugárzó fájdalmak, zsibbadások kezelésének kiegészítésére, illetve a különböző manuális, mobilizáló, stabilizáló technikák eredményének a megtartására nyújt lehetőséget a funkcionális elasztikus taping.
A tünetek feltérképezése, a részletes mozgás és az idegszál nyújthatóságának vizsgálata (neurodinamikai tesztek), majd a vizsgálat eredményének megfelelő kezelés (manuálterápia, idegmobilizálás) után az idegmobilizáció kiinduló helyzeteinek megfelelően, adott mértékben meghúzva helyezzük fel az idegi tape-eket egy speciális két bázisú technikával.
A rugalmas, öntapadós szalag folyamatos húzó, nyomó ingereket ad le a bőrben elhelyezkedő érzékelő sejteknek és szabad idegvégződéseknek, ezzel hatást gyakorol az idegrendszer fájdalom érző és izomtónust szabályozó rendszerére.
A tape a perifériás ideg pontos anatómiai lefutásában segít ellazítani az idegszálat körülvevő izmokat, így segíti annak elmozdulását, valamint alkalmazkodását a különböző mozdulatokhoz. Ennek megfelelően az eddig korlátozott mozgású perifériás idegszál könnyebben tud elcsúszó mozgást végezni a környezetéhez képest, így javulhat a vérellátása és az ingerületvezetése, mely a fájdalom és zsibbadás csökkenését eredményezheti. Mivel a tape két kiinduló helyzetben az idegszál hosszanti lefutásának két oldaláról kerül felhelyezésre, ezért mozgás, illetve a mobilizáló gyakorlatok közben váltakozó behatást ad az idegrendszer számára.
Mivel az elasztikus tape vízálló és több napon keresztül a bőrön tartható, egyfajta áthidaló kezelésnek is minősülhet az egyes konkrét terápiák között. Alkalmazása az otthon is végezhető idegmobilizáló gyakorlattokkal együtt tartósabb, jobb eredményt, gyorsabb regenerációt biztosít.