A gerinc – egy építészeti csoda
A gerincoszlop egy építészeti csoda a maga tökéletesen egymásra illeszkedő elemeivel.Testünk középpontjában elhelyezkedő oszlop felel az összetartásért, a védelemért és a mozgékonyságért is egyben.
Továbbonline gyógytornász magazin
A gerincoszlop egy építészeti csoda a maga tökéletesen egymásra illeszkedő elemeivel.Testünk középpontjában elhelyezkedő oszlop felel az összetartásért, a védelemért és a mozgékonyságért is egyben.
TovábbA művészetterápia és a gyógytorna együttes alkalmazása gyerekeknél és felnőtteknél elősegíti a test és lélek közös gyógyulását.
TovábbMivel sok embert érint, az ülőmunkáról és a tartáshibáról, valamint az ebből adódó problémákról szeretnék néhány sorban írni.
TovábbGyógytornászt, vagy fizioterápiás asszisztenst keresünk győri rendelőbe.
TovábbA lassan száz éves múltra visszatekintő Schroth terápia a scoliosis kezelésében folyamatosan és egyre erősebben állja meg a helyét.
TovábbSzülői igényre gyógytornát tartanak a csíkszeredai óvodákban, napközikben, iskolákban a gyerekeknek.
TovábbA gerincferdülés kezelésének pszichés megközelítésében talán a legnagyobb problémát a páciensek kora jelenti. Az esetek többségében ugyanis pont egy igen nehéz életszakaszban, a serdülőkorban állapítják meg náluk a diagnózist.
TovábbSok gyermek, felnőtt, szülő, sóhajt nagyot e mondat hallatán: A diagnózis : gerincferdülés (scoliosis). Ez hogyan lehetséges? Miért pont én? - merül fel a kérdés.
TovábbA nemzetközi megnevezésű : Medical Taping Concept = MTC (Kinesiotape technikákkal együtt!) tanfolyam alkalmával különféle elasztikus tape ragasztási lehetőségek és technikák kerülnek bemutatásra, amelyek Japánból, Koreából, Hollandiából és Németországból, mint önálló vagy kombinált terápiás lehetőségek alkalmazhatóak.
TovábbGyógytornászt keresünk a XVII. kerületbe.
TovábbA Magyar Manuális Gyógytornász-Fizioterapeuták Egyesülete 2011-ben is elindítja a Maitland manuálterápiás alaptanfolyamot (1/a,b; 2/a).
TovábbA Dévény Speciális manuális technika-Gimnasztika Módszer (DSGM) néven levédett, a minden eddigi mozgásrehabilitációtól eltérő és új szemléletre épülő rendszer, a mozgáskorrekció alapvetően új megközelítése Dévény Anna, gyógytornász nevéhez fűződik.
Tovább