Az utóbbi időkben egyre elterjedtebben alkalmazott manuálterápia, melyet alkalmazhatunk mozgásszervi, belső szervi megbetegedéseknél, valamint pszichés elváltozásoknál is.
A Dorn-féle manuális terápia kialakulása az 1970-es évekhez vezethető vissza, mikor is Dieter Dorn egy népi gyógymód alapján fejlesztette ki a módszert. A Dorn-féle manuális technika rendkívül jól kombinálható a korrekciók előtt vagy után alkalmazott Breuss masszázzsal.
A manuális eljárás során fő célunk az ízületekben létrejött elváltozások helyreállítása, korrigálása. A masszázs segítségével lazítani tudjuk a görcsös, fájdalmas hátizomzatot, könnyebbé tehetjük vele a korrekciókat valamint az ellazulást, a relaxációt.
A Dorn manuálterápia lehetőséget biztosít a meridiánok kezelésére, valamint a csigolyákhoz tartozó belső szervek ideg-és energia ellátottságára is pozitívan hathatunk. Befolyásolni és javítani tudjuk általa a pszichés működést is.
A terápia előnyeit tekintve fontos megemlítenünk a rövid kezelési időszakot, mely kisebb elváltozások esetén 1-2 alkalmat foglal magába és a panaszok enyhülése vagy teljes megszűnése már ezután tapasztalhatóak. Súlyosabb esetekben 3-5 alkalom válhat szükségessé a panaszmentes állapot eléréséhez.
A gyógytorna területéhez kapcsolódó Dorn manuálterápia veszélytelen, természetes mozgásmechanizmuson alapuló biztonságos módszer. A kezelés során a terapeuta és a páciens között közvetlen kapcsolat kialakulására ad lehetőséget.
Nem csupán a már kialakult megbetegedéseket kezelhetjük a Dorn és Breuss módszerrel, hanem alkalmazhatjuk preventív, megelőző céllal is, amely a legjobb megoldást biztosíthatja az egészséges élet megőrzéséhez!