Új nőgyógyászati módszer a harkányi gyógyfürdőben: balneoterápiával kombinált gát és kismedencei gyógytorna

A speciális női torna elvárható eredményességét szinergista módon fokozza a balneoterápia (gyógyvíz, iszapnadrág kezelés). A harkányi nőgyógyászati kombinált kezelés indikációs területei: nőgyógyászati süllyedéses kórképek (társuló inkontinenciával, vagy nélküle), vizelet-, széklet inkontinencia, a változókor okozta rendellenességek.

A harkányi kénes gyógyvíz a jelentős oldott ásványi anyag tartalmú gyógyvizek közé tartozik.
Sajátosságát adják a vízben jelen lévő karbonil-szulfid és hidrogén- szulfid vegyületek, ezáltal válik Magyarországon egyedülállóvá. Ezen és az ezekből átalakuló vegyületek igen aktív hatást fejtenek ki a szervezetben. Korábbi és a legutóbbi időkben is elvégzett prospektív összehasonlító vizsgálatok alapján a harkányi kénes termálvizes kezelések hatékonynak mutatkoznak egyes nőgyógyászati betegségekben. (Meddőség, endometriosis, krónikus kismedencei gyulladások, menopauzával összefüggő panaszok és tünetek.) Kevés mellékhatással és kényelmetlenséggel járó alternatív terápiás eljárás.

A víz termális hatása révén: értágító, görcsoldó, kötőszövet- és izomlazító, fájdalomcsillapító hatású. A vízben oldott ásványi anyagok a bőrön át nagy felszívó felületen, valamint a kipárolgó hidrogén szulfid gáz a légutakon keresztül a hatás helyszínén képes a felszívódásra, így jelentős mértékű hatóanyag felvétellel számolhatunk.

A gyógytorna felépítése: keringésjavítás, medencemobilizálás, medencealapi izmok működésének megéreztetése, tudatos működtetésének elsajátítása, erősítése, hüvelykocka pesszárium alkalmazása. A kombinált kezelés eredményességét az elmúlt egy évben készített esettanulmányokkal szeretnénk bemutatni.

A cikk folytatása itt olvasható